Aicina iedzīvotājus nosūtīt bezmaksas pastkarti

05.11.2019

Новости и пресс релизы

 • 07.12.2023
  Kā rīkoties, ja auto uz ceļa saslīd? Skaidro eksperts
  More
 • 27.11.2023
  7 soļi mājokļa drošībai – padomi, kā novērst biežākos mājokļa drošības uguns riskus
  More
 • 31.10.2023
  "Ar mani tas nenotiks!" Eksperta padomi, kā neļauties viltus drošības sajūtai
  More

Pērn Latvijā tika reģistrēti ap 10 000 ugunsgrēku, kuros bojā gājuši 82 cilvēki, starp kuriem - 3 bērni, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta publiski pieejamā informācija. Lielākā daļa no nāves gadījumiem varēja nenotikt, ja vien mājās būtu uzstādīti dūmu detektori. Šī iemesla dēļ, no 1. janvāra dūmu detektori mājokļos būs jāizvieto obligāti. Lai veicinātu sabiedrības iesaisti un fizisku dūmu detektoru uzstādīšanu mājokļos, Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas Pastu un uzņēmumu FN Serviss aicina iedzīvotājus nosūtīt īpaša dizaina bezmaksas pastkartīti - atgādinājumu draugiem un tuviniekiem par dūmu detektora uzstādīšanu.

Kā liecina Gjensidige Latvija pieejamā informācija, ir daudz iemeslu, kādēļ iedzīvotāji nesteidz uzstādīt dūmu detektorus savās mājās, taču ātri vien maina savas domas un rīkojas tikai tad, kad nelaime ir jau notikusi. “Cilvēki diemžēl biežāk mācās no savām nevis citu kļūdām, kā arī par materiālām lietām rūpējas vairāk nekā par savu personīgo drošību,” stāsta Gjensidige Latvija vadītāja Ināra Meija, “bieži vien nepieciešamais stimuls rīcībai ir tuva cilvēka rūpes un uzmanība, tādēļ Gjensidige kopā ar Latvijas Pastu, vēlas aicināt ikvienu parādīt saviem mīļajiem, cik svarīgi tie mums ir, un atgādināt par ugunsdrošību, nosūtot bezmaksas kartīti.”

Īpaša dizaina un vēstījuma kartītes no 5. novembra līdz 20. decembrim ir iespējams bez maksas nosūtīt ar Latvijas Pasta pakalpojuma www.pastabalodis.lv starpniecību. Nepieciešams tikai izvēlēties kartītes dizainu, aizpildīt tukšo laukumu  ar novēlējumu vai mīļu ziņu un norādīt adresātu. Pāris dienu laikā Latvijas Pasts nogādās kartīti adresātiem visā Latvijas teritorijā, tādējādi atgādinot saņēmējam iegādāties un uzstādīt dūmu detektoru arī savās mājās.

Dūmu detektori šobrīd ir pieejami ne tikai elektropreču, būvniecības vai sadzīves preču veikalos, bet arī lielākajos pārtikas preču veikalos, kā arī internetā. Sakarā ar ierobežoto pieejamību Latvijas tālākajos reģionos, akcijas laikā, līdz 20. decembrim, dūmu detektori iegādei par īpašu cenu 4,16 EUR būs pieejami arī Latvijas Pasta nodaļās Latvijas reģionos (izņemot Rīgu).

“Dūmu detektoru Latvijā neuzskata par pirmās nepieciešamības preci, kā arī joprojām cilvēku vidū valda aplams priekšstats, ka tie ir ļoti dārgi un grūti uzstādāmi. Patiesībā dūmu detektoram nav jābūt dārgam, lai pildītu savu funkciju, to ir iespējams iegādāties sākot pat no 4 EUR un uzstādīt vien nieka minūtes laikā. Process nav dārgs un laikietilpīgs, taču rezultātā var tikt glābtas dzīvības. Tieši tādēļ ir svarīgi dūmu detektorus padarīt iedzīvotājiem vēl pieejamākus, tostarp attālākos Latvijas reģionos,” skaidro “FN Serviss” valdes locekle Natālija Sokolova.

Bezmaksas kartītes var izvēlēties un nosūtīt mājslapā www.pastabalodis.lv līdz 20. decembrim vai kamēr kartītes ir pieejamas. Kartīšu skaits ir ierobežots. Akciju organizē Gjensidige Latvija sadarbībā ar Latvijas Pastu un uzņēmumu “FN serviss”.