Tavām mantām ir savs stāsts

Svarīgi saprast, cik patiesībā neliela summa tev ik gadu jāmaksā, lai justos droši par daudzām lietām savās mājās.

Mantu apdrošināšanas saraksts vai visa kopējā manta?

Piemērs

34 m2 dzīvoklis mūra mājā

Mājokļa apdrošinājuma summa 29 000 EUR

Mantas apdrošinājuma summa 7 000 EUR

Kopējā apdrošinājuma summa 36 000 EUR

Pašrisks 70 EUR

Standarta prēmija 35 EUR gadā

Visu risku prēmija 42 EUR gadā

Mantu apdrošināšanas saraksts vai visa kopējā manta?

Klienti mēdz apmulst par to, kādu mantu apdrošināšanas metodi labāk izmantot. Mēs tevi gribam nomierināt un teikt, ka nav pareizās vai nepareizās izvēles — ir tikai tev ērtākā un piemērotākā izvēle!

Saraksts

Visa kopējā manta

Plusi

• Katra tava apdrošinātā manta ir redzama sarakstā.

• Kad tu ielūkojies sarakstā, tev ir vieglāk aprēķināt visu savu mantu faktisko vērtību.

 

Plusi
• nav jāsastāda saraksts un nav jāatceras katrs sīkums. Apdrošināšanas gadījumā , būs apdrošināta pilnīgi visa tava manta.

• Papildus nav jāapdrošina jauni pirkumi, ja vien to vērtība būtiski neietekmē kopējo apdrošināšanas summu.

Mīnuss

• Saraksts ir jāatjauno, kad iegādājies jaunas mantas, kuras vēlies apdrošināt.

 

Mīnuss

• Dažkārt, rēķinot visu savu mantu vērtību, mēs mēdzam pārrēķināties un tās apdrošināt par mazāku summu.

 

Cik patiesībā maksā apdrošināšana?

Īsā atbilde – mazāk nekā varētu likties. Ierasti – mēs domājam, ka ar mums, mūsu mantām un īpašumu nekas traks nevar atgadīties. Tas notiek tikai filmās vai ar kaimiņiem.Tomēr, ja sākam galvā skaitļot, cik izmaksātu mainīt vai remontēt mums vērtīgas lietas, rodas mazliet neomulīga sajūta par gala aprēķinu. Tāpēc vēlamies kliedēt tavu uztraukumu un padalīties ar to, cik patiesībā izmaksātu apdrošināt dažāda veida un lieluma mantas, kā arī īpašumu.

 Pirms sākam, gribam tevi iepazīstināt ar apdrošināšanas terminiem:

Standarta prēmija. Maksājumus mēs saucam par prēmijām. Standarta prēmija ir summa, ko tu maksā reizi mēnesī vai gadā, ja izvēlies standarta MAXI polisi īpašuma un mantas apdrošināšanai. Uzzini vairāk par apdrošināšanas polisēm šeit.

Visu risku prēmija. Visu risku prēmija ir summa, ko tu maksā reizi mēnesī vai gadā, ja izvēlies visu risku MAXI polisi īpašuma un mantas apdrošināšanai. Uzzini vairāk par dažādām apdrošināšanas polisēm šeit.

Pašrisks. Atkarībā no apdrošinātajām mantām un apjoma, daži apdrošinātāji piedāvā 0% pašrisku uz noteiktu laiku un dažiem ir fiksētas summas. Tai vajadzētu būt proporcionālai attiecībā pret mantu un īpašumu, kuru apdrošini.

Apdrošinājuma summa. Summa, par kuru tu apdrošini savu mājokli un mantu. Paturi prātā, ka šī summa tev tiks izmaksāta, ja tavam īpašumam būs nodarīts vislielākais iespējamais kaitējums, piemēram, ugunsgrēka gadījumā.

Piemērs

34 m2 dzīvoklis mūra mājā

Mājokļa apdrošinājuma summa: 29 000 EUR
Mantas apdrošinājuma summa: 7 000 EUR
Kopējā apdrošinājuma summa: 36 000 EUR

Pašrisks: 70 EUR

Standarta prēmija: 35 EUR / gadā
Visu risku prēmija: 42 EUR / gadā

Tu vari apdrošināt savu mantu bez īpašuma vai kopā ar dzīvokli vai māju. Prēmija samazināsies, ja tavā īpašumā ir uzstādīti dūmu detektori vai apsardzes signalizācija.

Prēmijas var atšķirties atkarībā no Gjensidige klienta vēstures, mājas konstrukcijas veida, apdrošinājuma summas un citiem apdrošināšanas riskiem.

Apdrošināšanas piedāvājumu salīdzinājums

Katrs apdrošinātājs piedāvā savus produktus citādāk. Tādēļ salīdzināt polišu piedāvājumus tikai pēc cenas nav visefektīvākais veids, kā saprast, vai tas atbilst tavām vajadzībām. Gjensidige iestājas par uzticamām un caurspīdīgām attiecībām, tāpēc sagatavojām galvenos punktus, pēc kuriem salīdzināt visas pieejamās apdrošināšanas polises Latvijā.

Šīs ir galvenās lietas, kas jāpatur prātā, izvēloties apdrošināšanu:

Polisē ietvertie riski. Svarīgi saprast, kādi riski ir un nav iekļauti standarta apdrošināšanas polisē, piemēram, elektrības vai sala radīti zaudējumi, u.tml.

Pašrisks. Atkarībā no apdrošinātā īpašuma un apjoma, apdrošinātāji piedāvā procentuālu pašrisku, daži fiksētas summas. Tai vajadzētu būt proporcionālai attiecībā pret mantu un īpašumu, kuru apdrošini.

Apdrošinājuma summa ir tava īpašuma un mantu kopējā vērtība. Izvēloties apdrošināšanas polisi, jāņem vērā viss iepriekš atrunātais un, kā tas ietekmēs tavu apdrošināšanas atlīdzību. Iestājoties apdrošināšanas gadījumam, šī būs summa, kas tiks izmantota, lai atgrieztu tavu īpašumu tādā pašā stāvoklī, kādā tas bija pirms negadījuma.