Oktobrī būtiski pieaug īpašuma appludināšanas risks

03.10.2019

Jaunumi un preses relīzes

 • 31.05.2024
  Drīz skolēniem sāksies vasaras brīvlaiks – kā to pavadīt bez raizēm
  More
 • 29.05.2024
  ’’Gjensidige Latvija’’ vadītāja Sanita Glovecka: apdrošināšanas pratība – zināšanas, kas nomierina
  More
 • 24.05.2024
  Ārstēšanas izmaksas tūristiem Turcijā pieaugušas par 53%
  More

Biežākais sadzīves negadījums, kas piemeklē iedzīvotājus, ir santehnikas un ūdensvadu bojājumi, kā rezultātā tiek appludināts savs vai kaimiņu īpašums. Šāda problēma aktuāla ir vidēji katram trešajam iedzīvotājam. Dzīvokļa vai mājas appludināšana tā īpašniekam izmaksā vidēji ap 1375 EUR, liecina Gjensidige Latvija atlīdzību dati. Sākoties apkures sezonai, risks saskarties ar šīm problēmām palielinās, tādēļ svarīgi pievērst uzmanību ne tikai apkures sistēmu, bet arī ūdensvadu stāvoklim un laicīgi veikt to profilaksi.

 

Appludināšana ir īpaši aktuāla problēma daudzdzīvokļu namu īpašniekiem. Iemesli appludināšanai var būt visdažādākie, sākot ar savu vai kaimiņu neuzmanību, beidzot ar novecojušu santehniku vai cauruļvadu bojājumiem. Sekas appludināšanai ir atkarīgas no tā, cik nopietns ir bojājums un cik ātri tas tiek atklāts un novērsts.

 

“Dzīvojot daudzdzīvokļu ēkā, iedzīvotāji nevar būt pilnībā patstāvīgi, jo visapkārt ir kaimiņi, tiek dalīts jumts, kopējās telpas, ūdensvadi u.c. iekārtas. Lai arī cik uzmanīgi un godprātīgi attiecamies pret savu īpašumu, neviens nav 100% pasargāts no negadījumiem,” stāsta Aleksejs Kozirs, Gjensidige Latvija Atlīdzību nodaļas vadītājs un uzsver, ka “oktobris ik gadu ir viens no tiem mēnešiem, kad tiek reģistrēts visvairāk applūšanas negadījumu.”

 

Kā liecina Gjensidige Latvija pieejamie dati, šogad kopumā saņemti 848 pieteikumi par īpašuma apdrošināšanas gadījumiem, no kuriem aptuveni trešdaļa jeb 257 gadījumi bijuši saistīti ar īpašuma appludināšanu. Arī Gjensidige Latvija tehniskais atbalsta serviss gandrīz katru trešo dienu saņem zvanu par ūdensvadu plīsumiem vai kanalizācijas bojājumiem, bet oktobrī, sākoties apkures sezonai - pat katru otro dienu.

 

Lai izvairītos no appludināšanas, Gjensidige Latvija eksperts aicina pievērst uzmanību biežāk sastopamajiem plūdu izraisītājiem daudzdzīvokļu ēkās un mājās:

 1. Sadzīves tehnika - īpašniekiem ir jāpievērš uzmanība visām iekārtām, kas ir saistītas ar ūdeni - veļas mašīnām un trauku mazgājamajām mašīnām. To ūdens padeves caurules ir jāmaina vidēji ik pa pieciem gadiem, taču to stāvoklis jāmonitorē regulāri.
 2. Notekūdens caurules - īpaši rudenī ēku notekas var piebirt ar krītošajām koku lapām, kas var izveidot pamatīgu blokādi lietus ūdenim. Tas ir svarīgi ne tikai augšējo stāvu iemītniekiem, bet arī pagrabu īpašniekiem - nereti applūst ne tikai jums, bet arī pagrabi.
 3. Apkures sistēma - siltajai vasarai aizejot, atkal tiek iedarbinātas apkures sistēmas ēkās. Biežākās problēmas ir cauruļvadu plīsumi aizsērējuma vai nolietojuma dēļ, taču negadījumi notiek arī radiatoru atgaisošanas laikā.

 

Gjensidige Latvija Atlīdzību nodaļas vadītājs Aleksejs Kozirs uzsver, ka regulāri jāseko līdzi īpašuma stāvoklim un nepieciešamības gadījumā jākonsultējas ar speciālistiem, kuri veiks nepieciešamās pārbaudes ūdensvada un apkures sistēmas stāvokļa noteikšanai.

 

Gjensidige Latvija pērn reģistrēja 848 īpašuma apdrošināšanas gadījumus, no kuriem 257 bija saistīti ar appludināšanu, un veica atlīdzību izmaksu 353 000 EUR apmērā.

 

Par ADB "Gjensidige": ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas šogad atzīmē 24 gadu jubileju. Gjensidige Latvija ir viena no TOP3 vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā (gjensidige.lv), kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja:

Gita Deniškāne

Gjensidige Latvija sabiedrisko attiecību pārstāve

Tālr.: +371 29890433,

e-pasts: [email protected]

 

Madara Mangina

Gjensidige Latvija filiāle

Mārketinga nodaļas vadītāja

e-pasts: [email protected]