Padomi, kā saglabāt sirdsmieru par mājas drošību

16.11.2018

Jaunumi un preses relīzes

 • 03.05.2024
  5 soļi, kā sakopt māju pēc ziemas sezonas
  More
 • 30.04.2024
  Aptauja: Latvijas iedzīvotāji sākuši mazāk pievērst uzmanību ilgtspējai un produktu izcelsmei
  More
 • 15.04.2024
  Brauc ar velo droši!
  More

Ikviens no mums ir pazīstams ar sajūtu, kad dienas laikā nepamet doma – vai esam atvienojuši gludekli no elektrības, aizvēruši logus un aizslēguši durvis? Šaubas par situāciju mājās rada pārdzīvojumus, jo sekas neuzmanīgai rīcībai pret mājokļa drošību ir nepatīkamas un ļoti dārgas. Gjensidige Latvija eksperti piedāvā padomus, ko ņemt vērā, lai padarītu mājokli drošāku un iegūtu sirdsmieru, atrodoties ārpus mājas – darbā, ciemojoties vai dodoties ceļojumos.

Zādzības: Gjensidige Latvija 2017. gadā veiktās aptaujas dati liecina, ka iedzīvotāji visvairāk satraucas par sava mājokļa drošību pret zādzībām. Lai no tām izvairītos, ieteicams durvīm un logiem izvēlēties drošas, kvalitatīvas slēdzenes, kā arī papildu drošības elementus – logu plēves. Ieteicams uzstādīt signalizāciju, kas tiktu iedarbināta ik reizi, kad tiek atstāts mājoklis, bet lielāku īpašumu gadījumā – arī naktī, kamēr saimnieki devušies pie miera. Populāras un ērti lietojamas kļūst arī iekārtas, kuras ir iespējams uzstādīt pašrocīgi un tiešsaistē sekot līdzi situācijai mājas. Sīkums, bet arī informatīvas zīmes pie ēkas logiem un durvīm, kas norāda, ka māja vai dzīvoklis tiek apsargāts, bieži vien attur zagļus no tālākas rīcības. 

Ņem vērā! Iegādājoties īpašuma apdrošināšanu, prātīgi ir izvēlēties arī visas mantas apdrošināšanu, kas zādzību gadījumā atlīdzinās zaudējumus par nozagtajām mantām.

Applūšana: Viens no biežāk sastopamajiem mājokļa drošības riskiem, kas gadās negaidīti, ir dzīvokļa applūšana. Tam par iemeslu var kalpot novecojis vai bojāts mājas vai dzīvokļa ūdensvads, kā arī apkures sistēma un laikapstākļi, piemēram, sals. Applūšanu ir svarīgi konstatēt pēc iespējas ātrāk, jo mitrums var nodarīt nopietnus bojājumus telpu apdarei un tajās esošajām mantām. Applūšana var arī izraisīt īssavienojumu gadījumā, ja ūdens nonācis rozetēs vai ieslēgtās elektroierīcēs.

Ņem vērā! Dzīvojot daudzdzīvokļu ēkā un iegādājoties īpašuma apdrošināšanu, pārliecinies, ka segumā ir iekļauta arī civiltiesiskā atbildība, lai gadījumā, ja tiek nodarīts kaitējums kaimiņu īpašumam, zaudējumi nebūtu jāsedz no saviem līdzekļiem.

Ugunsdrošība: Ugunsnelaime ir viens no postošākajiem mājokļa drošības riskiem, pret kuru ir jāattiecas ar lielu atbildību. Ugunsnelaime var notikt dažādu iemeslu dēļ – visbiežāk no tiešas uguns izplatības vai bojājumiem elektroinstalācijās. Svarīgi vienmēr, dodoties ārpus mājas, pārbaudīt, vai ir izslēgtas visas elektroierīces – gludekļi, elektriskās plītis, matu taisnotāji un nav atstāta atklāta uguns – sveces, gāzes plīts, smaržīgie kociņi, cigaretes un citi ugunsgrēku izraisoši priekšmeti. Ja tomēr nelaime piezagusies, tad svarīgi par to uzzināt laikus – nepieciešams uzstādīt dūmu detektoru, kas aktivizācijas gadījumā informēs apsardzes firmu vai mājas saimnieku par piedūmojumu un ļaus nekavējoties rīkoties.

Ņem vērā! Ieteicams iegādāties visu risku polisi ar iekļautu tehnisko palīdzību, kas palīdzēs gadījumos, ja būs salūzusi slēdzene vai aizcirtušās durvis, notikusi avārija ūdensvada, kanalizācijas vai apkures sistēmā. Tāpat meistars palīdzēs, ja būs izsists logs, noticis bojājums elektroinstalācijā vai ēkai radīti dabas izraisīti postījumi un citas nepatīkamas sadzīviskas situācijas.

Šī gada trijos ceturkšņos Gjensidige Latvija īpašuma apdrošināšanas gadījumos ir izmaksājuši 1,28 miljoni EUR, kas ir par 219 829 EUR vairāk salīdzinājumā ar šo pašu laika periodu pērn.

Par ADB "Gjensidige": ADB "Gjensidige" ir Norvēģijas lielākās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas Baltijas valstīs darbojas jau vairāk nekā 10 gadus.  Gjensidige Latvija ir viena no TOP 3 vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā (gjensidige.lv), kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.