Sagatavojies Dziesmu un Deju svētkiem savlaicīgi - kam jābūt svētku dalībnieka somā

29.08.2023

Jaunumi un preses relīzes

 • 31.05.2024
  Drīz skolēniem sāksies vasaras brīvlaiks – kā to pavadīt bez raizēm
  More
 • 29.05.2024
  ’’Gjensidige Latvija’’ vadītāja Sanita Glovecka: apdrošināšanas pratība – zināšanas, kas nomierina
  More
 • 24.05.2024
  Ārstēšanas izmaksas tūristiem Turcijā pieaugušas par 53%
  More

Straujiem soļiem tuvojas viens no Latvijas gaidītākajiem kultūras notikumiem - XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki. Ir pienācis laiks, kad svētku dalībnieki gatavojas vairākas dienas pavadīt mēģinājumos, lai jau pavisam drīz priecētu visu Latviju ar dažādām koncertprogrammām un pasākumiem. Lai mēģinājumu laiks noritētu pēc iespējas vieglāk un somas krāmēšana nesagādātu galvassāpes, Gjensidige Latvija ir sagatavojusi padomus, ko ņemt līdzi svētku dalībnieka somā.

"Dziesmu un deju svētki Latvijas iedzīvotājiem ir ļoti gaidīts un sirdij tuvs notikums, taču vislielāko saviļņojumu izjūt tieši Svētku dalībnieki. Lai priecētu Latvijas iedzīvotājus ar krāšņiem koncertiem, dalībnieki mēģinājumos pavada daudzas stundas. Nereti dalībniekiem tiešos saules staros jāuzturas līdz pat 8 stundām un vairāk, tāpēc ir svarīgi, ka somā līdzi ir viss nepieciešamais, lai pasargātu sevi no karstuma dūriena un pārkaršanas," skaidro Gjensidige Latvija mārketinga un komunikācijas vadītāja Madara Zīlmane.

Tāpat kā visus citus gadus, arī šogad svētku dalībnieki tiks nodrošināti ar plastmasas dzeramā ūdens pudelēm, taču svētku norises vietās būs izvietotas arī ūdens uzpildes stacijas. Lai mazinātu svētku ietekmi uz vidi, aicinām dalībniekus ņemt līdzi savas atkārtoti lietojamās pudeles, kuras jebkurā laikā būs iespējams uzpildīt.

Pasargā sevi no tiešajiem saules stariem!

Tā kā lielāko svētku laiku dalībniekiem nākas pavadīt garos mēģinājumos, liels glābiņš no tiešajiem saules stariem ir cepure. Cepure pasargās kā dziedātājus, tā dejotājus no pārkaršanas un saules dūriena, kā arī palīdzēs labāk saredzēt apkārt notiekošo. Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku aizsardzību no saules, ieteicams izvēlēties cepures ar platākām malām, lai tā nosegtu arī seju, kaklu un ausis. Ja nu tomēr cepure nenosedz šīs ķermeņa zonas, tad ir svarīgi uz tām uzklāt saules aizsargkrēmu, lai izvairītos no ādas apdeguma.

Saules aizsargkrēmam jābūt somā visiem svētku dalībniekiem, jo tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamām sekām. Tā kā lielāko daļu savas dienas dalībnieki pavadīs tiešos saules staros, saules aizsargkrēms jāsmērē regulāri - tas jāatjauno uz ādas ik pēc aptuveni 2 stundām. Ja nu tomēr ir sanācis apdegt, uz apdeguma vietas jāsmērē viegls, mitrinošs krēms.

Sagatavo aptieciņu!

Lai gan mēģinājumu laikā un svētku koncertos būs pieejama Neatliekamā medicīniskā palīdzība, svarīgi, ka dalībniekam pašam ir līdzi visas nepieciešamās lietas, lai rūpētos par savu veselību. Tā kā intensīvās slodzes un karstuma dēļ nereti mēdz sāpēt galva, muskuļi vai kāda cita ķermeņa daļa, tad aptieciņā vajadzētu ņemt līdzi pretsāpju tabletes. Savukārt pret nobrāzumiem palīdzēs plāksteri, kurus ieteicams paņemt dažādos izmēros, lai pēc iespējas labāk nosegtu ievainoto ķermeņa vietu. Tāpat aptieciņā vērts ielikt dezinfekcijas līdzekli un mitrās salvetes, lai nepieciešamības gadījumā varētu atbrīvoties no netīrumiem.

Esi gatavs jebkuriem laikapstākļiem!

Lai gan pagaidām laika prognozes ir pozitīvas un sola sauli, laikapstākļi var mainīties jebkurā brīdī, tāpēc līdzi jāņem apģērbs jebkuriem laikapstākļiem. Karstajā laikā vispiemērotākais būs dabisku materiālu apģērbs, piemēram, kokvilnas un lina, vai arī speciāli sporta apģērbi, kas ir viegli un ļauj ādai elpot. Tāpat ieteicams vilkt gaišu apģērbu, kas atgrūž saules starus, tā samazinot pārkaršanas risku. Taču lietainās un vēsās dienās svarīgi, ka līdzi ir mitrumu necaurlaidošs apģērbs vai lietusmētelis, kā arī kaut kas siltāks, lai izvairītos no apaukstēšanās.

Uzņem enerģiju!

Nereti mēģinājumi ievelkas ilgāk nekā plānots, bet izsalkums jau ir pienācis. Šī iemesla dēļ ieteicams uz mēģinājumiem ņemt līdzi kādu našķi, lai atgūtu enerģiju. Vispiemērotākie būs rieksti, musli batoniņi, kā arī augļi un dārzeņi, kas satur daudz ūdeni, piemēram, gurķi, selerija, melone un zemenes.

Līdzi ņemamo lietu saraksts XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem:
• Vairākas reizes lietojamā ūdens pudele
• Aptieciņa (pretsāpju tabletes, plāksteri, saules aizsargkrēms, mitrinošs krēms, dezinfekcijas līdzeklis, mitrās salvetes)
• Cepure vai cita galvassega
• Viegls un ērts apģērbs, kas ļauj ādai elpot
• Lietus jaka vai lietus mētelis
• Našķi enerģijai
• Sauļošanās krēms
• Mitrinošs krēms ar alveju vai pēc apdegumu krēms