Restorānu apmeklētāju biežākās traumas

12.08.2019

Jaunumi un preses relīzes

 • 31.05.2024
  Drīz skolēniem sāksies vasaras brīvlaiks – kā to pavadīt bez raizēm
  More
 • 29.05.2024
  ’’Gjensidige Latvija’’ vadītāja Sanita Glovecka: apdrošināšanas pratība – zināšanas, kas nomierina
  More
 • 24.05.2024
  Ārstēšanas izmaksas tūristiem Turcijā pieaugušas par 53%
  More

Ieskriešana nemarķētās stikla durvīs, paslīdēšana uz slapjas grīdas, kā arī applaucēšanās ar karstiem dzērieniem – šīs ir restorānu un kafejnīcu apmeklētāju biežāk iegūtās traumas, liecina Gjensidige Latvija pieejamie dati. Iedzīvotāju izpratne par savām tiesībām pieaug, un nereti situācijas tiek risinātas, pieprasot restorānam atlīdzināt nodarīto kaitējumu. Populāru Rīgas restorānu īpašnieks Māris Kreilis skaidro, ka laba reputācija ir viena no panākumu atslēgām, tādēļ ir svarīgi uzturēt labas attiecības ar klientiem it visās situācijās.

Balstoties uz Gjensidige Latvija datiem, izpaltītākais negadījuma veids restorānos un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos ir paslīdēšana uz slapjas grīdas vai ēdiena paliekām. Bieži apmeklētāji applaucējas ar karstiem dzērieniem, piemēram, tēju vai kafiju, un ieskrien nemarķētās stikla durvīs. Retāk sastopami gadījumi, kad apmeklētāji traumē zobus, saindējas ar ēdienu, kā arī savainojas ar ēdamrīkiem.

Šīs situācijas ir neparedzamas un var gadīties pat augstākās kvalitātes restorānos. Ja notiek negadījums, bet apdrošināšanas restorānam nav – izmaksājamās kompensācijas apmēri var sasniegt pat desmitiem tūkstošus. Tā, piemēram, pasniedzot tēju, kāda vācu tūriste nejauši tika aplieta ar verdošu ūdeni. Restorānam tika piestādīti izdevumi 5000 EUR apmērā par ārstēšanos, negūtajiem ienākumiem darba nespējas dēļ, kā arī pieprasīta morālā kompensācija. Citā situācijā klients nolauza zobu, jo tā burgerā bija gadījies svina gabals, kā rezultātā tika atlīdzināti protezēšanas izdevumi.

Neraugoties uz daudzajiem riskiem, restorānu un kafejnīcu īpašnieki nesteidz apdrošināt savu civiltiesisko atbildību. Vairums gadījumu polise tiek iegādāta, jo to pieprasa noslēgtais sadarbības līgums ar telpu īpašniekiem nevis potenciālo klientu risku apzināšana.

“Līgumos visbiežāk tā ir obligāta prasība no telpu iznomātāja, lai tiktu atlīdzināti zaudējumi īpašniekam, ja nomnieka darbības rezultātā cietīs iznomātais īpašums. Protams, ir  restorānu īpašnieki, kuri mācās no citu kļūdām, sliktākā gadījumā - savām, un iegādājas šo polisi brīvprātīgi. Ir situācijas, kurās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs nemaz nav vainīgs savā nodarījumā, bet klients vienalga iesniedz prasību,” skaidro Gjensidige Latvija Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītāja Madara Leimane.

“Restorāna biznesā ir daudz neparedzemu situāciju, tostarp – apmeklētāju iegūtās traumas ēšanas laikā, kuras nevaram paredzēt. Apdrošināšanas klātbūtne šādās situācijās ir izšķiroša, jo zaudējumu kompensācijas aprēķināšana un kompromisa rašana ir sarežģīts un laikietilpīgs process. Šie faktori rezultējas restorāna prestiža veidošanā un uzturēšanā, kas neapšaubāmi ir neatņemama mūsu ikdienas daļa,” stāsta restorānu īpašnieks Māris Kreilis.

Par ADB "Gjensidige": ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas šogad atzīmē 24 gadu jubileju. Gjensidige Latvija ir viena no TOP3 vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā (gjensidige.lv), kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.