Padomi drošai kravas pārvadāšanai automašīnā

25.03.2022

Jaunumi un preses relīzes

 • 31.05.2024
  Drīz skolēniem sāksies vasaras brīvlaiks – kā to pavadīt bez raizēm
  More
 • 29.05.2024
  ’’Gjensidige Latvija’’ vadītāja Sanita Glovecka: apdrošināšanas pratība – zināšanas, kas nomierina
  More
 • 24.05.2024
  Ārstēšanas izmaksas tūristiem Turcijā pieaugušas par 53%
  More

Tuvojoties pavasarim, daudzi no mums dodas pirmajos izbraucienos uz vasarnīcu, līdzi ņemot lietas, kas noderēs visai atpūtas sezonai. Diemžēl nepareizu pārvadāšanas apstākļu dēļ, galamērķī atklājam, ka dažas no lietām ir sabojātas. Gjensidige Latvia skaidro, kas jāņem vērā šoferīšiem, lai brauciens būtu drošs ne tikai pašai kravai un tās pārvadātājam, bet arī pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

 

Sagatavo priekšmetus pārvadāšanai

Kvalitatīvs iepakojums glābs jūsu kravu no bojājumiem. Starp priekšmetiem ir jābūt materiālam, kas spēs absorbēt triecienu, pretējā gadījumā tie transportēšanas laikā var saplīst. Vispiemērotākais materiāls būs burbuļplēve, kas aizsargās pārvadājamos priekšmetus no triecieniem un vibrācijām. Kastēm, kurās atrodas plīstoši materiāli, ieteicams nelikt virsū citus priekšmetus. Savukārt, pārējās kastes ieteicams piepildīt pilnībā, lai tās neiegrūst no augšpusē novietotā svara. Iepakojot pārvadāšanai īpaši plīstošas preces, var izmantot divas kastes, mazāko kasti ieliekot lielākajā. Svarīgi, lai kastes nesaskartos, tādēļ tām pa vidu iespējams izvietot saburzītu papīru vai iepriekš minēto burbuļplēvi. Tādējādi trieciens tiks virzīts uz lielo kasti, nodrošinot papildu aizsardzību lietām, kas atrodas mazākajā, iekšā esošajā kastē. Neaizmirsti uz kastes atzīmēt, kas tajā atrodas un vai priekšmeti ir plīstoši – tādējādi par to būs informēts jebkurš.

 

Krava uz jumta – kā pareizi nostiprināt

Kad transportlīdzekļa salonā vairs nav vietas transportējamajām lietām – talkā nāk jumts. Lai krava tiktu droši un stabili piestiprināta uz mašīnas jumta, jāizvēlas pareizie materiāli. Visveiksmīgāk būs palīgā ņemt neilona siksnas ar sprūdrata spriegotāju vai ar sprādzēm, kuras ļauj viegli mainīt to garumu un pielāgot stiprinājumu izmērus slodzei. Šī tipa siksnas ir stingras un tās mazina risku, ka pārvadājamās mantas izslīdēs braukšanas laikā izraisīto vibrāciju dēļ. Pērkot nepieciešamās siksnas kravas nostiprināšanai, tām parasti tiek pievienota instrukcija, kurā vērts ielūkoties un saprast veiksmīgāko pielietojumu. Jāatceras, ka atbilstoši ceļu satiksmes noteikumiem, krava auto priekšpuse vai aizmugurē var būt izvirzīta ne vairāk kā vienu metru, savukārt, platumā ne vairāk par 40 centimetriem no priekšējo vai pakaļējo gabarītlukturu ārējās malas. Pretējā gadījumā šāda krava jāapzīmē likumā noteiktajā kārtībā.

“Lai pārvadājamā krava nesabojātu jumta segumu, svarīgi zem tās paklāt kādu segu vai drānu. Šāds risinājums palīdzēs priekšmetiem neslīdēt un stabili turēties uz automašīnas. Tāpat jāatceras – pārvadājot kravu uz jumta, lieku reizi jāaizdomājas par braukšanas ātrumu un manevriem. Lēnāk brauksi, tālāk tiksi”, skaidro Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzības grupas vadītājs Andris Balodis.

 

Ja mantas jāpārvadā regulāri, vērts apdomāties par jumta kastes iegādi. Tādējādi varēsi būt pārliecināts, ka mantām nepiekļūs mitrums un tās droši nostiprinātas uz jumta.

 

Sporta inventārā pārvadāšana

Pārvadājot sporta inventāru, piemēram, velosipēdus, ieteicams iegādāties speciālos stiprinājumus. Atkarībā no automašīnas tipa, stiprinājumu iespējams novietot gan uz automašīnas jumta, gan tās aizmugurē. Savukārt, uz jumta, ar īpašu stiprinājumu palīdzību, var transportēt arī kajakus, SUP dēļus vai kanoe. Galvenais, kam pievērst uzmanību ir stiprinājumu kravnesība, jo nereti sporta un hobija aprīkojums ir smags. Mūsdienīga jumta bagāžnieka galvenā priekšrocība ir tā daudzpusība. Vienā pamatnē var izvietot dažāda tipa kravas, piemēram, jumta kasti un divus velosipēdus.

 

Par ADB "Gjensidige":

ADB "Gjensidige" Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas šogad atzīmē 28 gadu jubileju. Gjensidige Latvija ir viena no TOP vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā (gjensidige.lv), kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.