Braukt ielās tikai ar nomazgātiem logiem un pārbaudītām riepām

08.06.2020

Jaunumi un preses relīzes

 • 29.08.2023
  Sagatavojies Dziesmu un Deju svētkiem savlaicīgi - kam jābūt svētku dalībnieka somā
  More
 • 28.08.2023
  Sanita Glovecka: dabas stihijas maina apdrošināšanas tendences Latvijā
  More
 • 18.08.2023
  Loterijas nr. 7728 uzvarētāji
  More

 Ārkārtas stāvokļa laikā, īpaši pirmajos divos mēnešos, bija būtiski samazinājies automašīnu skaits uz ceļa. Pakāpeniski atvieglojot valstī noteiktos ierobežojumus, likumsakarīgi, ka uz ceļiem atgriežas aizvien vairāk autovadītāju. Pirms sēšanās pie stūres apdrošinātāji iesaka pārbaudīt eļļas līmeni, lukturu un riepu stāvokli, kā arī aicina parūpēties par garāžā vai stāvlaukumā novietotā transportlīdzekļa logu, spoguļu un valsts numura zīmju tīrību.

 

Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Andris Balodis stāsta, ka, izbraucot ielās, svarīgi pārbaudīt ne tikai riepu stāvokli, eļļas un degvielas līmeni, bet arī parūpēties par logu un spoguļu tīrību. “Prakse rāda, ka autovadītājiem pavasara saule ir ievērojami bīstamāka par nelabvēlīgiem laika apstākļiem vai žilbinošām citu transportlīdzekļu gaismām. Tāpēc autovadītājiem šajā laikā jāpārliecinās par logu mazgāšanas šķidruma daudzumu un kvalitatīviem logu tīrītājiem. Pat uz stikla palikušais liekais ūdens var lauzt starus un saulē apžilbināt vadītāju,” stāsta apdrošināšanas kompānijas Gjensidige Latvija pārstāvis.

 

Jaunākie Gjensidige Latvija aptaujas* dati liecina, ka vairums autovadītāju sava spēkrata mazgāšanu mērķticīgi neieplāno, bet dara to tad, kad konstatē, ka automašīna ir netīra (41%). Gandrīz ceturtā daļa autovadītāju transportlīdzekli nomazgā vienu reizi mēnesī (15%), bet biežāk automašīnu mazgā mazāk nekā 10% respondentu.

 

Pēc eksperta teiktā, Latvijas autovadītāji ir pieraduši rūpēties par savas automašīnas tīrību. “Esam pieraduši piepildīt degvielas bāku, parūpēties par riepām. Skaitļi rāda, ka gandrīz katrs otrais autovadītājs periodiski rūpējas arī par automašīnas tīrību. Svarīgi tomēr atgādināt, ka tad, kad automašīna ir netīra - tā jau var radīt bīstamas situācijas,” apgalvo A. Balodis un uzsver, ka logu un spoguļu stāvoklis tieši ietekmē redzamību un autovadīšanas kvalitāti. Valsts numura zīmju tīrība tiek reglamentēta pat Ceļu satiksmes noteikumos.

 

Autovadītājiem jāzina, ka reti izmantotas automašīnas logi pārklājas ar putekļiem, ziedputekšņiem vai pat taukainu slāni. “Netīrumi uz loga var ne tikai traucēt precīzi saskatīt ceļu, bet arī lauzt gaismas starus, kā rezultātā saule var apžilbināt autovadītāju vēl stiprāk nekā tīra loga gadījumā. Pavasarī parādās vēl viens iemesls, kāpēc jārūpējas par automašīnas logu tīrību. Tie ir logam pielipušie kukaiņi un ziedputekšņi, kas pārklāj zem kokiem atstātās automašīnas,” stāsta atlīdzību grupas vadītājs A. Balodis.

 

Pirms brauciena automašīnas logi jānomazgā ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. “Iekšā uz stikla visvairāk var atrast pirkstu nospiedumus un putekļus, tos var mazgāt retāk, taču pavisam piemirst nedrīkst,” uzsver A. Balodis.

 

*Pēc apdrošināšanas sabiedrības “Gjensidige” pasūtījuma reprezentatīvu Latvijas iedzīvotāju aptauju šā gada februārī veica “AC Nielsen Baltics”. Tās laikā tika aptaujāti 1 600 iedzīvotāju, kas dzīvo dažādās valsts vietās.