Sagatavojies vasaras festivālam! Padomi drošai atpūtai

14.07.2022

Jaunumi un preses relīzes

 • 12.07.2024
  Izbaudi festivālu droši!
  More
 • 09.07.2024
  Kas jāzina, lai pasargātu sevi no karstuma?
  More
 • 18.06.2024
  Jāņi bez raizēm – kā svinēt droši?
  More

Vasara ir laiks, kad ne vienu vien pilsētu pilda mūzikas skaņas un cilvēku pūļi, jo ir sācies kārtējais mūzikas, mākslas vai kāds cits neordinārs festivāls. Jau tūliņ arī Rīgu piepildīs dažādu mākslinieku mūzika, tādēļ Gjensidige Latvija atgādina, kā sagatavoties festivālam, lai pēc tā nenāktos sastapties ar liekiem tēriņiem.

 

Vēdersomiņa – labākais draugs!

 

Festivāla laikā teju ikvienam tā apmeklētājam ir svarīgi, lai tam būtu brīvas rokas un minimāls satraukums par savām personīgajām lietām visas dienas garumā, tāpēc noglabājiet pirmās nepieciešamības preces nelielā somiņā, ko varat nostiprināt ap vidukli. Turklāt ar šādu somiņu varēsiet droši ļauties dejas un mūzikas ritmiem neuztraucoties, ka no kabatas var izkrist kas vērtīgs. Tāpat var izlīdzēties ar nelielu somiņu, kas ir karināma kaklā.

 

Vidukļa somiņu nav ieteicams pārpildīt un tajā jāatrodas tikai pašam nepieciešamākajam, lai to varētu aizvērt un lai tā nekļūtu par smagu un kādā  brīdi nejauši neattaisītos. Sev līdzi festivāla teritorijā ņemiet telefonu, maku, kādu personu apliecinošu dokumentu un ieteicams arī pārnēsājamo lādētāju, gadījumam, ja telefona baterija izlādējusies un esat noklīdis no saviem draugiem un telts slēdzenes atslēdziņu (ja tāda ir).

 

Telšu pilsētiņas ABC

 

Nereti festivāla organizatori piedāvā nakšņot turpat festivāla teritorijā, īpaši tad, ja festivāls ilgst vairākas dienas.

 

“Lai pasargātu teltī atstātās mantas un izvairītos no neplānotiem apciemojumiem nakts vidū, mūsu ieteikums būtu iegādāties nelielu slēdzeni. Vēlos atgādināt, ka mazas slēdzenes atslēdziņas var būt diezgan smalkas, tādēļ lūko to nepazaudēt vai nodod atslēgas kopijas draugiem, ” iesaka Gjensidige Latvija Baltijas mārketinga daļas vadītāja Madara Sārta.

 

Tāpat ieteicams telti celt nelielā uzkalniņā, lai lietus gadījumā personīgās mantas netiktu sabojātas un izmērcētas lietus ūdenī. Vēl labāk, ja blakus ir kāds objekts, ko varat ar draugiem izmantot par ceļa norādi – vai tas būtu kāds apgaismojuma stabs, interesants koks vai festivāla atbalstītāju atribūtika.

 

Atceries parūpēties par sevi!

 

Tomēr svarīgāk par personīgajām mantām ir rūpēties par savu veselību festivāla laikā, regulāri dzerot ūdeni, lietojot galvassegu un saules aizsargkrēmu. Ja festivāla laikā gadījies izmirkt lietusgāzē, tad parūpējieties par sausu maiņas apģērbu un sausiem apaviem. Tāpat speciālisti atgādina nelietot uzturā dzērienus un ēdienus, ko iedevuši nepazīstami cilvēki. Ja tomēr mani kādas veselības problēmas, uzmeklē festivāla teritorijā medicīnisko personālu un vērsies pēc palīdzības.

 

Savukārt, ja plānots doties uz festivālu, kas norisināsies brīvā dabā, jāuzmanās no garā zālē un krūmos mītošajiem kukaiņiem, piemēram, ērcēm. Pārliecinies, ka esi vakcinēts pret ērču encefalītu. Tāpat lieti noderēs insektu pūšamie līdzekļi, kas atbaidīs ne tikai ērces, bet arī tik ļoti apnicīgos odus, lai festivāla laikā var ļauties mūzikas baudīšanai, ne lidojošo kukaiņu atgaiņāšanai.

 

Par ADB "Gjensidige":

ADB "Gjensidige" Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas šogad atzīmē 28 gadu jubileju. Gjensidige Latvija ir viena no TOP vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā (gjensidige.lv), kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.