KASKO segmentā samazinās zādzības, taču aizvien pieaug avāriju skaits

28.01.2019

Jaunumi un preses relīzes

 • 31.05.2024
  Drīz skolēniem sāksies vasaras brīvlaiks – kā to pavadīt bez raizēm
  More
 • 29.05.2024
  ’’Gjensidige Latvija’’ vadītāja Sanita Glovecka: apdrošināšanas pratība – zināšanas, kas nomierina
  More
 • 24.05.2024
  Ārstēšanas izmaksas tūristiem Turcijā pieaugušas par 53%
  More

Gjensidige Latvija apdrošināšanas dati liecina, ka 2018. gadā būtiski samazinājies zagto automašīnu skaits, kas apdrošinātas ar KASKO. Turpretī aizvien turpina pieaugt ceļu satiksmes negadījumu skaits šajā pašā apdrošināšanas segmentā. Pērn avārijas gadījumu pieteica vidēji katrs trešais KASKO apdrošinātais. Biežākie negadījumu iemesli ir saistīti ar ātruma pārsniegšanu un neuzmanīgu rīcību, tostarp mobilo telefonu lietošanu pie stūres, kā arī vispārīgu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu.

Gjensidige Latvija transportlīdzekļu atlīdzības grupas vadītājas Dāvids Lēvalds skaidro: “Zādzību skaits pērn salīdzinājumā ar 2017. gadu Gjensidige klientu lokā būtiski samazinājies (- 44%), kas īpaši novērojams luksus klases automašīnu segmentā. Tas nozīmē, ka apdrošinātāju pieprasītie preventīvie drošības pasākumi, piemēram, auto detaļu marķēšana un papildu drošības sistēmu uzstādīšana ir nesusi rezultātus.”

Zādzību skaits KASKO apdrošinātām automašīnām, īpaši jauniem auto, ir samazinājies,. Tāpat publiski pieejamie dati liecina, ka pērn nedaudz, tomēr samazinājies arī kopējais nozagto auto skaits valstī. “Automašīnu zādzību statistika ir mainīga, un tā neliecina par situāciju ilgtermiņā. Auto īpašnieki nedrīkst zaudēt modrību. Ir nepieciešams regulāri rūpēties par sava auto drošību – gan ikdienas paradumos, gan papildu drošības sistēmu ieviešanā,” skaidro D. Lēvalds.

Gjensidige Latvija apkopotie dati par KASKO klientiem vēsta, ka pretēji zādzībām joprojām turpina pieaugt avārijas gadījumu skaits uz ceļiem. No Gjensidige apdrošinātajām automašīnām vidēji 35% gada laikā iekļūst avārijās. Tā rezultātā pieaudzis arī automašīnu remontdarbnīcu noslogojums. D. Lēvalds min, ka avāriju biežums šobrīd līdzinās tam, kāds tika novērots pirmskrīzes laikā.

“Ātruma ierobežojuma neievērošana nemainīgi ir viens no biežākajiem avāriju cēloņiem ceļu satiksmē ne tikai pilsētās, bet arī ārpus tām. Arvien biežāki kļūst arī apdrošināšanas gadījumi, kuru cēlonis ir sadursme ar meža dzīvniekiem. Gada laikā Gjensidige portfelī vien šādu gadījumu skaits pārsniedz 300 un to izmaksas sastāda vairāk nekā 0.5 milj. EUR. Mūsu novērojumi liecina, ka netrafarētās ekipāžas un fiksētie radari ir nesuši rezultātus, tādēļ ceram, ka arī vidējā ātruma mērīšana, ko varētu ieviest nākotnē, palīdzēs uzlabot situāciju uz ceļiem,” skaidro D. Lēvalds.

Pērn Gjensidige Latvija KASKO atlīdzībās izmaksāja 5,5 milj. EUR, kas saistībā ar ievērojamo zādzību skaita sarukumu ir par 27% mazāk nekā 2017. gadā. Apdrošināšanas gadījumu skaits Gjensidige Latvija ar KASKO apdrošināto auto vidū, savukārt, pieaudzis par 3% salīdzinājumā ar 2017. gadu.

Par ADB "Gjensidige": ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas šogad atzīmē 24 gadu jubileju. Gjensidige Latvija ir viena no TOP3 vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā (gjensidige.lv), kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.