Novērojama pozitīva tendence ugunsdrošības paradumos juridisko personu segmentā

28.01.2019

Jaunumi un preses relīzes

 • 15.04.2024
  Brauc ar velo droši!
  More
 • 12.04.2024
  Pavasaris un auto – kā parūpēties par savu spēkratu?
  More
 • 26.03.2024
  Saskaņotais paziņojums – kā to pareizi aizpildīt?
  More

Lai arī 2019. gads ugunsdrošības ziņā ir iesācies ar vairākiem nopietniem ugunsgrēkiem, Gjensidige Latvija risku eksperts Juris Puriņš vērš uzmanību pozitīvai tendencei juridiskajā sektorā – uzņēmumi apzinās riskus un ik gadu labprātīgi veic aizvien vairāk uzlabojumus un izprot preventīvo darbību nepieciešamību. 2018. gadā, apsekojot vairāk nekā 100 uzņēmumu apdrošinātos īpašumus, ievērojami samazinājies novēršamo nepilnību skaits salīdzinājumā ar 2017. gadu.

Gjensidige Latvija ik gadu apseko aptuveni 110 uzņēmumus un to apdrošinātos īpašumus, lai pirms polises izsniegšanas pārliecinātos par ēkas atbilstību ugunsdrošības noteikumiem. Gadījumos, kad juridiskā persona nav pilnībā ievērojusi noteikumus, tiek sastādītas rekomendācijas, norādot uz novēršamajām problēmām un laika termiņu, kurā tās jānovērš.

“Ja pirms trim gadiem gandrīz katrā no jauna apdrošinātā uzņēmumā tika atklāts kāds pārkāpums vai nepilnības, tad pēdējā gada laikā esam novērojuši, ka uzņēmumi ir kļuvuši apzinīgāki un ne tikai laicīgi novērš nepilnības, bet arī maina savus paradumus, lai nodrošinātu ugunsdrošību ilgtermiņā. Mēs ļoti ceram, ka šī tendence turpināsies un uguns nelaimju skaits juridiskajā sektorā aizvien samazināties,” komentē Gjensidige Latvija risku eksperts Juris Puriņš.

Visbiežākie pārkāpumi, kas tiek konstatēti objektu apsekošanu laikā, ir aizkrauts ugunsdzēsības aprīkojums, ugunsdrošībai neatbilstoša infrastruktūra, dažādu mantu novietošana tiem neatbilstošā vietā, pavirša attieksme pret elektroierīcēm un apkures iekārtām u.c. nepilnības. Tāpat nereti uzņēmumi ir nokavējuši dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu profilaktisko pārbaudi vai nav savlaicīgi veikuši elektroinstalācijas izolācijas pretestības mērījumus un dūmvadu tīrīšanu.

Ne visi uzņēmumi ir apzinīgi, un vēl daudz ir jāstrādā, lai arī bez risku ekspertu norādījumiem tiktu ievēroti visi ugunsdrošības preventīvie pasākumi. Tāpat ir svarīgi pievērst uzmanību darbinieku praktiskajām apmācībām par to, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā, uzsākot evakuācijas procesu un lietojot ugunsdzēsības aparātu. Diemžēl joprojām ir novērojami gadījumi, kad ugunsdrošības instruktāža, ja norisinājusies, tad tikai teorētiski bez praktiskām ugunsdrošības mācībām. Gjensidige Latvija aicina uzņēmumus apzinīgi izturēties ne tikai pret sava īpašuma, bet arī pret darbinieku drošību.

Aizvadītajā gadā Gjensidige Latvija par uguns radītajiem zaudējumiem juridisko personu īpašumos kopā izmaksāja atlīdzības 418 128,98 EUR apmērā. Gjensidige Latvija pieteikto ugunsgrēku gadījumu skaits salīdzinājumā ar 2017. gadu pērn samazinājies par 29%.

Par ADB "Gjensidige": ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle ir Norvēģijas vadošās apdrošināšanas kompānijas meitas uzņēmums, kas šogad atzīmē 24 gadu jubileju. Gjensidige Latvija ir viena no TOP3 vadošajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā, un tā piedāvā visus nedzīvības apdrošināšanas veidus. Gjensidige Latvija piedāvā saņemt konsultācijas, piedāvājumus, pieteikt atlīdzību vai iegādāties visa veida nedzīvības apdrošināšanu internetā (gjensidige.lv), kā arī 17 pārstāvniecībās un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.