Pāriet uz saturu

Gudra braucēja ieradumi: kā vasarā izvairīties no liekiem auto izdevumiem

30.06.2025

Jaunumi un preses relīzes

  • 30.06.2025
    5 lietas, kas jāizdara pirms došanās vasaras ceļojumā ar auto
    More
  • 30.06.2025
    Gudra braucēja ieradumi: kā vasarā izvairīties no liekiem auto izdevumiem
    More
  • 18.06.2025
    Saule, draugi, piedzīvojumi… un nedaudz piesardzības
    More

Braucot biežāk vasarā – uz darbu, pie jūras vai pāri robežai – pieaug arī transporta izmaksas. Degviela, apkope, maksas ceļi… Taču ir arī jomas, kur, ar nelielu plānošanu, iespējams ietaupīt. Šoreiz – par to, kā pieņemt gudrus lēmumus attiecībā uz sezonālajām auto izmaksām.

1. Plānošanu sāc ar termiņiem

Neatkarīgi no tā, vai esi ikdienas autovadītājs vai sezonālais braucējs, daudzas izmaksas ir iespējams pielāgot tieši Tava auto lietošanas veidam. Piemēram, apdrošināšanu iespējams iegādāties ne tikai uz 12 mēnešiem, bet arī īsākam laikam – 1, 3 vai 6 mēnešiem.

2. Izmanto digitālos rīkus

Mūsdienās nav nepieciešams doties uz apdrošināšanas biroju – visu var izdarīt tiešsaistē. Piemēram,  Gjensidige pašapkalpošanas portālā vari ērti aprēķināt cenu, salīdzināt dažādus termiņus un uzreiz iegādāties sev piemērotāko polisi. Tas ne tikai ietaupa laiku, bet ļauj arī pārskatīt polises detaļas jebkurā brīdī, piemēram, mobilajā telefonā ceļojuma laikā.

3. Negaidi pēdējo brīdi

Viens no visbiežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki pārmaksā par apdrošināšanu, ir steiga. Jo tuvāk polises termiņa beigām, jo mazāk laika salīdzināšanai. Ja ieplāno OCTA iegādi savlaicīgi, Tu ne tikai vari atrast izdevīgāko variantu, bet arī izvairīties no iespējamām soda sankcijām vai apdrošināšanas pārtraukuma.

4. Pārskati visus auto izdevumus – ne tikai OCTA

Lai arī OCTA ir obligāta un svarīga, nevajadzētu aizmirst par citām ar auto uzturēšanu saistītām izmaksām. Vasara ir īstais brīdis pārskatīt, vai:auto nav nepieciešama tehniskā apkope vai riepu maiņa pirms garākiem braucieniem, samazināt nobraukumu, apvienojot braucienus vai izmantojot velosipēdu, plānot degvielas tēriņus iepriekš – piemēram, uzpildoties vietās ar zemāku cenu vai izmantojot degvielas kartes. Šādi ieradumi palīdz ne tikai ietaupīt, bet arī pievērst uzmanību auto uzturēšanas paradumiem kopumā.